Organizator wycieczki, pan dr Piotr Hac będący wykładowcą na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, a także opiekunem Koła Naukowego i Kryminologii przekazał instotne informacje dotyczące uczelni oraz oprowadził po wybranych obiektach. Uczniowie zwiedzili hale sportowe, nowoczesną siłownię, a niektórzy nawet spróbowali swych sił na matach w sali do treningu judo. Dostępna była także sala tradycji, sala kinowa, pracownia kryminalistyczna, w której uczniowie ściągali odciski palców. W symulacyjnej sali sądowej uczestniczyli w spotkaniu z panią dziekan Wydziału Prawa i Administracji będącej również czynnym pracownikiem sądu. Wizyta w uczelni była świetną okazją do przemyśleń dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej.