Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Panem Adamem Bodnarem oraz Głównym Koordynatorem ds. Projektów Regionalnych Panem Andrzejem Stefańskim było dla młodzieży naszej szkoły bardzo inspirującym doświadczeniem.

Zasady funkcjonowania Urzędu Rzecznika są nam wszystkim znane, natomiast Pan Rzecznik przybliżył nam pracę swojego biura „od kuchni”, coś czego w podręcznikach nie znajdziemy. Poznaliśmy kulisy kilku spraw, które szczególnie utkwiły w pamięci naszego Gościa, dyskutowaliśmy o tym, jak możemy przeciwstawić się mowie nienawiści - „stańcie obok osoby poszkodowanej, w ten sposób pokażecie jej, że nie jest sama”, przekonywał nas Pan Stefański.

Pod koniec spotkania Pan Rzecznik odpowiadał na nasze pytania, a było ich mnóstwo i wyrażały rzeczywiste zainteresowanie tematyką ochrony praw człowieka, dyskryminacją, nietolerancją, czy ksenofobią. Pan Rzecznik zaproponował, żebyśmy skorzystali z możliwości uczestniczenia w warsztatach dotykających powyższych tematów, bo wiedza czyni nas silniejszymi.

Bardzo dziękujemy