12 grudnia uczniowie 1a i 1c spotkali się z p. Adamem Spyrą z https://www.facebook.com/fizykaUW i posłuchali wykładu nt. terraformowania Marsa, czyli możliwości i perspektyw zamieszkania na tej planecie. Za jaki czas jest to Waszym zdaniem możliwe? Otóż najprawdopodobniej już/dopiero za osiem pokoleń, ale za kilka lat ma wyruszyć pierwsza załogowa wyprawa! Po więcej informacji zgłoście się do słuchaczy, którzy mieli sporo pytań i na pewno nieźle kojarzą już temat. A to jeszcze nie koniec spotkań z fizyką i astronomią w naszej szkole.

15 grudnia klasa 3a z p. prof. Kornelią Morawską miała okazję poszerzyć swoją wiedzę dzięki wizycie na Wydziale Fizyki UW, gdzie uczniowie wysłuchali wykładu o Roentgenie dra Józefa Gintera oraz odwiedzili Pracownię Terapii Oka i laboratoria Europejskich Studiów Optyki i Optometrii Okularowej, gdzie dowiedzieli się, na czym polega zawód optometrysty dzięki objaśnieniom i pokazom dra hab. Jacka Pniewskiego oraz grupy jego doktorantów i studentów.