Uczniowie poszczególnych klas prezentowali w formie stoisk różne kraje i wyznania, pozwalając wszystkim chętnym nie tylko zapoznać się ze zwyczajami, ciekawostkami, ale także spróbować kulinarnych specjalności różnych narodów. Wszyscy nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach Muzeum POLIN nt. różnorodności, bo nigdy za dużo wiedzy o tolerancji. W piątek odbył się u nas Maraton Pisania Listów Amnesty International i jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i nauczycieli, że chciało im się przyjść i poświęcić trochę energii i czasu, żeby komuś pomóc!

Drugim ważnym piątkowym wydarzeniem była wizyta w naszej szkole polskich medalistów paraolimpijskich, którym towarzyszył trener i jeden ukraiński zawodnik, który przyjechał do nas prosto z frontu wojny. Panowie opowiadali o szermierce i pokazali swoje umiejętności. Bardzo dziękujemy za ten niespotykany i ciekawy pokaz, a wszystkim członkom naszej wspólnoty dziękujemy za udział w zbiórce pieniędzy dla sportowca z Ukrainy.

Dane kontaktowe