Pani  Elwira Niewiera wraz z odtwórcą jednej z głównych ról, Sławikiem Gawjaniecem gościła w naszym liceum.Film dopiero dziś ma polską premierę, a klasy 3a, 3b, 3d i 4c dzięki uprzejmości twórców widziały go już wczoraj. Żadnej innej szkoły nie spotkał taki zaszczyt, który naprawdę doceniamy i dziękujemy pani prof. Bogusławie Cłapie-Konopce za zaproszenie do nas wspaniałych gości.

Dyskusja wokół filmu trwała ponad godzinę, twórcy pędzili od nas prosto na dworzec i na kolejny festiwal - gdyby nie to, na pewno uczniowie rozmawialiby jeszcze dłużej. "Syndrom Hamleta" to wstrząsający obraz, który chyba nikogo nie pozostawia obojętnym, niedługo obejrzą go też inne klasy. Dziękujemy za tę niepowtarzalną lekcję wrażliwości i emocjonalności.