27.01. przypadła 75 rocznica wyzwolenia nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. W tym szczególnym dniu na całym świecie czczono pamięć ofiar zbrodniczego reżimu. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również złożyli hołd niewinnie pomordowanym, zamęczonym, poniżonym. 
Dzięki nauczycielce historii, pani Izabeli Jost, oraz uczniom, którzy przygotowali niezwykle przejmujący, pełen emocji program, przeżyliśmy tę rocznicę wyjątkowo głęboko. Utwory poetyckie, piosenki, w tym zwłaszcza utwór „Warszawo ma”, odśpiewany a capella przez Amelię Jędrzejczyk, wywarły na widzach duże wrażenie. Autorce scenariusza oraz młodym wykonawcom udała się rzecz niezwykle trudna: w scenerii szkolnego korytarza w prosty, szczery i niezwykle  autentyczny sposób oddali grozę czasów pogardy. Sprawili, że dotarł do nas niemy krzyk milionów ofiar, które naziści próbowali unicestwić.  Nie udało im się i to nie uda, dopóki będzie trwać nasza pamięć. Program, który obejrzeliśmy  27.01.2020 r. w naszej szkole, tę pamięć w nas utrwalił i nikogo nie pozostawił obojętnym. I to w dniu, gdy jeden z ostatnich już Świadków historii dołączył do dziesięciorga przykazań kolejne, jedenaste: NIE BĄDŹ OBOJĘTNY. 
Dziękujemy za to przeżycie pani Izabeli Jost oraz wykonawcom. Oto ich nazwiska: Barbara Godlewska, Franciszek Nowosielski, Aleksandra Wicik, Alicja Rebelak, Hanna Bogulak, Ewa Lenarczyk, Ewa Dzikowska, Marianna Kowalska, Julia Rosiak, Jakub Melon i Szymon Kosiek.

Dane kontaktowe