Na zajęciach pt "Literatura jest kobietą" uczniowie zapoznali się z sylwetkami znanych pisarek książek dla młodzieży. Zaprezentowały się między innymi takie autorki jak: Krystyna Siesicka, Małgorzata Musierowicz, Barbara Rosiek, Ewa Nowak, których twórczość rozkwitała w latach 80 tych, 90 tych. Wśród bardziej współczesnych pisarek uczniowie poznali Natalię Osińską, Małgorzatę Wardę czy Joannę Jagiełło. Znalazło się też miejsce dla poczytnej autorki kryminałów Katarzyny Pyzyńskiej, dziennikarki Justyny Kopińskiej czy noblistki Olgi Tokarczuk. Ważną kwestią było pokazanie jak literatura dla młodzieży zmieniała się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Jakie tematy poruszała kiedyś a jakie trendy króluja w niej dzisiaj.