Program wycieczki obejmował:
1. Zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika.

2. Spacer i zwiedzanie toruńskiej starówki

Na ulicy Szerokiej zwiedziliśmy…m.in. sklep Biedronka. Jest to jedyny w swoim rodzaju dyskont spożywczy w Polsce, bo można tu podziwiać pięknie malowane stropy oraz XIV-wieczne freski przedstawiające dawnych mieszkańców Torunia, a także fikcyjne postacie – smoki i potwory.

Kolejna atrakcja to pomnik jedynej kobiety cichociemnej generał Elżbiety Zawackiej "Zo".

3. Wizytę w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach

Uczniowie obu klas dowiedzieli się, że właśnie tutaj znajduje się kopuła, która skrywa największy w Polsce teleskop optyczny, o średnicy lustra 90 cm. Następnie obejrzeli astrograf Drapera. Jest to najstarszy instrument w obserwatorium, zbudowany został w roku 1891 i służył w Obserwatorium Harvarda do opracowania katalogu jasności fotograficznych i fotowizualnych gwiazd oraz ich klasyfikacji widmowej. Na zakończenie poprowadzono wycieczkowiczów pod potężnych rozmiarów największy radioteleskop w Polsce - RT4 „Kopernik”. Znajduje się w odosobnionej części parku i robi niezapomniane wrażenie.