Dlatego szukaliśmy odpowiedzi na te pytania, poprzez prezentacje wybranych przez uczniów Polaków, spoczywających w alei zasłużonych na Starych Powązkach.

"Chciałem by Warszawa była wielka....I Warszawa jest wielka..." - to słowa naszego patrona szkoły, prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, którego odwiedziliśmy na samym początku. Nie mogliśmy zapomnieć o polskich pisarzach, poetach Janie Parandowskim, Zbigniewie Herbercie,
o których opowiadali nam nasi uczniowie, przybliżając ich życie i twórczość. O pewnej części historii, socjologii i polityki dowiedzieliśmy się słuchając twórczości Bolesława Limanowskiego, opowiedzianej w piękny sposób. Jak być aktorem teatralnym, filmowym i dyrektorem teatru Ateneum mogliśmy dowiedzieć się słuchając naszego ucznia, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam postać Stefana Jaracza. O lotnictwie, odwadze i pasji opowiadał nam uczeń, ukazując asy polskiego lotnictwa Żwirko i Wigura.
Nie mogło zabraknąć muzyki, muzyki tej wielkiej, zapisanej nutami dotkniętymi talentem Czesława Niemena, Emila Młynarskiego czy Violetty Villas opowiedzianej z pasją przez naszych uczniów. Na koniec dwóch uczniów z własnej inicjatywy podzieliło się z nami przepiękną historią swoich przodków spoczywających na Powązkach.
Wracając ukłoniliśmy się młodemu poecie, maturzyście Grzegorzowi Przemykowi.
"Więc wejdź
W tę muzykę