11 pażdziernika w  rocznicę  wybuchu II wojny światowej uczniowie klasy 3E wraz z wychowawczynią p. Beatą Owczarek przygotowali wzruszający program artystyczny. Maturzyści przy tworzeniu scenariusza wykorzystali następujące teksty: fragment opowiadania Idy Fink "Skrawek czasu",  fragment z książki Magdaleny Grzebałkowskiej "Wojenka", wiersze -Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Przypowieść", Juliana Tuwima "Lekcja", Anny Świrszczyńskiej "Nie miała palta", Tadeusza Różewicza "Dola", Adama Zagajewskiego "Uchodźcy". uczniowie mogli również obejrzeć fragment nagrania wypowiedzi Wandy Traczyk - Stawskiej "Dzieci wojny". Całość przepięknie dopełnił występ Alicji Serafin -w jej wykonaniu usłyszeliśmy "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena i "Imagine" Johna Lennona.